Передпокій – це перше, що бачить гість, входячи до квартири, а тому з неї то й варто починати підбір меблів та створення відповідного настрою будинку.

Виникає конфлікт: як можна облаштувати невелике приміщення, щоб воно не тільки вмістило в собі необхідні меблі, а й залишилося попутно в міру незахламленим, просторим і затишним. Дизайнери найчастіше радять придбати шафу-купе у передпокій, і це найбільш просте та раціональне вирішення проблемного питання. Залишається лише правильно вибрати шафу, з урахуванням усіх особливостей кімнати та ваших власних уподобань.

 

Вибір шафи-купе. Основні нюанси

Перед вами є кілька варіантів підбору меблів. Найпростіший вихід - зробити шафа-купе на замовлення. Майстер не тільки виготовить його будь-якої форми з будь-якого матеріалу, але й дасть кілька корисних порад, підкаже найбільш підходящий варіант.
Якщо ви займаєтеся самостійним підбором меблів, то перед вами є чотири види шаф-купе, що підходять для встановлення передпокою:

  • кутові,
  • діагонально-кутові,
  • вбудовані
  • окремі.

Тут вибір повинен проводитися виходячи з особистих переваг, але з урахуванням розмірів та форми кімнати. Наприклад, якщо двері знаходяться з довгого боку коридору, буде резонно купити шафу купе кутового типу.

Крім способу розташування шафи потрібно також уважно продумати її дизайн. Для передпокою потрібно вибирати щось максимально містке, особливо якщо у квартирі живе велика родина. При цьому слід врахувати кожну дрібницю на кшталт наявності відділу для вішалок та відсіку з полицями. Також слід завбачливо вибирати шафу з додатковими відсіками для рукавичок, шарфів, шапок, засобів для догляду за взуттям та парасольок. Врахуйте, що додаткова полиця з взуттям поруч із розкішною шафою-купе буде виглядати щонайменше безглуздо, так що відсік для взуття теж стане в нагоді.

Дверцята можна вибирати з того ж матеріалу, що й сама шафа, або замовити їх із дзеркалом. Воно не тільки виконуватиме суто практичне значення (перевірка зовнішнього вигляду), але й перетворить кімнату, створюючи почуття затишку і простору. Навіть невелике вузьке приміщення видозміниться, візуально збільшиться у розмірах.

Традиційно для передпокоїв замовляють шафи-купе закритого типу, коли дверцята, будь вони скляні або дерев'яні, щільно закриваються, ховаючи весь вміст від сторонніх очей. Але ви можете вибрати меблі комбінованого типу, коли якась із сторін без дверей відкриває вільний доступ до полиць. Така шафа буде виглядати не менш ефектно, але з кількома недоліками. По-перше, на відкриті ділянки швидше збирається пил, завдаючи чимало клопоту господині, а по-друге, відкриті полиці не приховують свій вміст, що може бути не завжди зручним. Але ці проблеми з легкістю вирішуються застосуванням певної частки зусиль на постійну підтримку чистоти та пасма.

Шафа-купе можна вважати не лише засобом компактного розміщення речей, а й справжньою окрасою передпокою. Кожен господар може підібрати його на свій смак серед запропонованих виробником або вигадати свій власний дизайн і звернутися до майстра із замовленням.